Tips and tricks

Zobacz porady jakie przygotował nasz zespół ekspertów specjalnie na użytkownika Fusion.
Mamy nadzieję, że poniższe video będą pomocne w pracy z tych programem. W razie problemów z obsługą zachęcamy do kontaktu.

Środa z Fusion Protips: Sposób na precyzyjne podcięcia w Fusion

Poznaj sposób na precyzyjne podcięcia w Autodesk Fusion w najnowszym odcinku serii „Środa z Fusion Protips”. W tym tutorialu, przejdziemy przez różne techniki i strategie, które pomogą ci optymalizować obróbkę podcięć, zarówno przy użyciu podstawowych funkcji Fusion, jak i rozszerzenia Manufacturing Extension. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie narzędzia i strategie obróbkowe, aby osiągnąć maksymalną precyzję w twoich projektach.

Środa z Fusion Protips: Zgłębianie poza materiałem

W najnowszym odcinku „Środa z Fusion Protips” skupiamy się na zagłębianiu narzędzia poza materiałem w Autodesk Fusion. Dowiedz się, jak wykorzystać tę technikę do poprawy efektywności i precyzji Twoich projektów.

Środa z Fusion Protips: Moduł blachowy na przykładzie elementu HVAC

W najnowszym odcinku Środa z Fusion Protips przedstawiamy moduł blachowy w Fusion, demonstrując proces projektowania i wykonania elementu HVAC. Zobacz, jak efektywnie korzystać z reguł blachowych, tworzyć dokładne przekroje i rozwinięcia płaskie, a także przygotować pliki do cięcia laserowego.

Środa z Fusion Protips: Operacja wyrwania na rysunku 2D w końcu w Fusion

W najnowszym odcinku „Środa z Fusion Protips” przedstawiamy operację wyrwania, nową funkcję, która w końcu zagościła w środowisku Fusion, która usprawnia proces tworzenie rysunków 2D. Dowiedz się, jak dzięki tej funkcji możesz bardziej precyzyjnie i czytelnie prezentować detale konstrukcyjne na rysunkach technicznych.

Środa z Fusion Protips: Geodesic – najlepsza strategia wykańczająca

W najnowszym odcinku „Środa z Fusion Protips”, prezentujemy strategię Geodesic, nowatorskie rozwiązanie w wykończeniu powierzchni w Fusion, które pozwala na precyzyjną i efektywną obróbkę. Pokażemy, jak zastosować strategię Geodesic, krok po kroku prowadząc przez konfigurację od selekcji powierzchni po dopasowanie ustawień narzędzia. Szczególną uwagę przyłożymy do omówienia, jak ta strategia poradzi sobie z złożonymi geometriami i jak dostosować jej parametry, by sprostać wyzwaniom nawet w trudno dostępnych miejscach

Środa z Fusion Protips: Nowa strategia CAM – Deburr

Nowa strategia CAM – 3D Deburr, którą przedstawiamy w najnowszym odcinku “Środa z Fusion Protips”, otwiera nowe możliwości wykończenia ostrych krawędzi detalu po obróbce w Fusion. W tym odcinku dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać tę strategię do wykończenia ostrych krawędzi detalu po obróbce. Omówimy również, jak dostosować różne ustawienia, takie jak kąt odgięcia narzędzia i odległość bezpieczeństwa, aby uzyskać optymalne wyniki. Dodatkowo, pokazujemy jak radzić sobie z niedostępnymi narożami. Ten odcinek jest pełen praktycznych wskazówek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć i wykorzystać możliwości Fusion.

Środa z Fusion Protips: Modelowanie przewodu krok po kroku

W najnowszym odcinku ‘Środa z Fusion Protips’ nauczysz się, jak krok po kroku zamodelować przewód biegnący wokół belki w Fusion. Dowiesz się, jak tworzyć profil przewodu, generować ścieżkę dla przewodu oraz jak zastosować operacje przeciągania i kombinowania. Nauczysz się również, jak unikać kolizji między belką a przewodem oraz jak dodać realistyczne detale, takie jak otwór w belce.

Środa z Fusion Protips: Optymalizacja interfejsu i skróty klawiszowe

W tym odcinku “Środa z Fusion Protips: Optymalizacja interfejsu i skróty klawiszowe”, omawiamy, jak dostosować interfejs Fusion do własnych preferencji oraz jak efektywnie korzystać ze skrótów klawiszowych, aby przyspieszyć swoją pracę. Pokazujemy, jak funkcje ‘Pin to toolbar’ i ‘Pin to shortcut’ mogą pomóc w szybkim dostępie do najczęściej używanych narzędzi. Dowiesz się również, jak tworzyć własne skróty klawiszowe, co znacznie przyspieszy Twoją pracę i pozwoli na bardziej płynne projektowanie.

Środa z Fusion Protips: Szybka analiza MES w Fusion

W tym odcinku “Środa z Fusion Protips”, omawiamy, jak przeprowadzić szybką analizę wytrzymałościową w Fusion. Pokazujemy, jak ustawić symulację, generować siatkę, a następnie obliczać i interpretować wyniki. Omawiamy wybór materiału, utwierdzenie detalu, zastosowanie obciążeń, a także interpretację wyników, takich jak współczynnik bezpieczeństwa, naprężenia von Mises i przemieszczenia.

Środa z Fusion Protips: Inspect – Twoje narzędzie do analizy modeli 3D

W najnowszym odcinku ‘”Środa z Fusion Protips”, prezentujemy zakładkę Inspect jako Twoje narzędzie do analizy modeli 3D w Fusion. Omawiamy różne funkcje, które mogą pomóc w praktycznych zastosowaniach, takich jak programowanie maszyn CNC. Dowiedz się, jak skutecznie korzystać z Inspect do analizy przekroju, minimalnego promienia, dostępności oraz analizy ‘zebry’.

Środa z Fusion 360 Protips: Jak pracować w Fusion 360 bez dostępu do Internetu

W najnowszym odcinku ‘Środa z Fusion 360 Protips’ pokazujemy, jak pracować w trybie offline zapisując zmiany i synchronizując dane po powrocie do trybu online. Przedstawiamy strategie zarządzania wersjami projektów, które pozwalają uniknąć problemów z wersjami plików i zapewniają płynne przejście między pracą offline a online. Wyjaśniamy również, jak Fusion 360 ułatwia utrzymanie spójności danych podczas synchronizacji, co jest kluczowe dla efektywnego przepływu pracy.

Środa z Fusion 360 Protips: Fusion 360 CAM – Dostęp do bibliotek z każdego miejsca na ziemi

W najnowszym odcinku skupiamy się na możliwościach korzystania z bibliotek Fusion 360 z dowolnego miejsca na ziemi. Przyjrzymy się, jak przechowywanie bibliotek w chmurze może usprawnić Twoją pracę na różnych urządzeniach. Dowiedz się, jak efektywnie korzystać z Fusion 360, aby bezproblemowo mieć dostęp do swoich bibliotek na innym komputerze. Odkryjemy również, jak radzić sobie z problemami z dostępem do lokalnych bibliotek na różnych komputerach.

Środa z Fusion 360 Protips: Fusion 360 CAM – automatyzacja pracy za pomocą szablonów

W tym wideo przyjrzymy się, jak zautomatyzować procesy planowania, obróbki zgrubnej, wiercenia i nie tylko. Dowiedz się, jak efektywnie korzystać z szablonów, aby usprawnić swój workflow w Fusion 360 CAM.

Środa z Fusion 360 Protips: Fusion 360 CAM – optymalizacja obróbki

W tym wideo przedstawimy praktyczne kroki, pozwalające uniknąć niepotrzebnych ścieżek i zoptymalizować proces obróbki detali. Dzięki wskazówkom dotyczącym wyboru konturu, wykorzystania funkcji Create Project i optymalizacji tolerancji w obróbce 2D adaptive, dowiesz się, jak skutecznie podchodzić do precyzyjnej obróbki w Fusion 360 CAM.

Środa z Fusion 360 Protips: Fusion 360 CAM – strategia flow w nowej lepszej odsłonie

W najnowszym odcinku prezentujemy nową, ulepszoną strategię flow. Zobacz, jak w praktyce programować obróbkę w zaledwie kilku krokach. 

Środa z Fusion 360 Protips: Automatyczne rysunki z wykorzystaniem AI

W video pokazujemy, jak Sztuczna Inteligencja może zrewolucjonizować Twoją pracę nad rysunkami w Fusion 360.

Środa z Fusion 360 Protips: Odkryj sztukę tworzenia konfiguracji w 15 Minut

W video pokazujemy, jak w ciągu zaledwie 15 minut można stworzyć skomplikowane konfiguracje w Fusion 360. Dowiedz się, jak maksymalizować wydajność i skuteczność swojego procesu projektowania.

Środa z Fusion 360 Protips: Na to czekaliście! Elementy złączne w końcu w Fusion 360

W tym wideo skupiamy się na długo oczekiwanej funkcji – elementach złącznych. Dowiedz się, jak wykorzystać tę nową funkcję do poprawy efektywności i precyzji swoich projektów.

Fusion 360 – Generowanie ścieżek stykowych na płytce PCB

Zobacz krótką poradę Tips & Tricks jak działa generowanie ścieżek stykowych na płytce PCB w Fusion 360.

Fusion 360 – Reguła plastyczna zarządzanie geometrią połączeń

Zobacz krótką poradę jak działa reguła plastyczna w geometrii połączeń.

Fusion360 – podział bryły rurociągu na segmenty i kolanka

Film przedstawiający funkcję ,,Podziel bryłę” na przykładzie przebiegu rurowego. Rurociąg wyciągnięty ze szkicu po ścieżce jest jedną bryłą co zrobić, aby go podzielić na osobne elementy: kolanka i segmenty.

Fusion360 – Jak wykorzystać funkcję combine w konstrukcji mebli?

Zobacz jak w łatwy sposób ustalić konstrukcję mebla gdy już geometria jest zaprojektowana. Funkcja ,,combine’’ pozwala przyciąć panel do paneli sąsiednich. 

Fusion 360 – jak wygenerować program na obróbkę kilku identycznych detali

Fusion 360 – W jaki sposób wygenerować program na obróbkę kilku identycznych detali. Optymalizacja kolejności operacji pomiędzy detalami.

Fusion 360 – jak wykonać analizy wtrysku

Zobacz nową funkcjonalność programu Fusion 360, dzięki której wykonasz analizy wtrysku.
Video przygotowane przez 

Fusion 360 – jak używać funkcję Arrange oraz Advanced Arrange

Video przedstawia poradę jak w programie Fusion 360 korzystać z funkcji Arrange, która pozwala na ułożenie płaskich komponentów na płaszczyźnie w celu przygotowania ich do procesu wytwarzania, np. frezowania, wycinania laserowego, etc. Funkcja Advanced Arrange dostępna w dodatku Nesting And Fabrication, jest jej rozwinięciem i pozwala rozkładać elementy na przedefiniowanych szkicach, o dowolnych kształtach. Wszystko to jest wstępem do znacznie bardziej rozwiniętej funkcjonalności Nestingu.

Fusion 360 – jak łatwo i szybko ustawić własne skróty klawiszowe

Program Fusion 360 umożliwia dodawanie własnych skrótów klawiszowych przyspieszających pracę we wszystkich modułach programu.
W krótkim tipie pokazujemy jak łatwo i szybko ustawić własne skróty klawiszowe w programie Fusion 360

Fusion 360 – jak zrobić konwersję między modelem powierzchniowym a bryłowym?

Krótka porada pokazująca szybkie sposoby przejścia między różnymi rodzajami modeli w programie Fusion 360. Przejście z modelu powierzchniowego na bryłowy i odwrotnie.

Fusion360 – jak efektywnie pracować z parametrami?

Krótka porada pokazująca zastosowanie parametryzacji w programie Fusion 360.

Jak pracować z modułem Shape Optimization

Porada prezentaująca moduł Shape Optimization (Optymalizacja kształtu) dostępnego w programie Fusion 360. Moduł ten daje możliwość wykrycia obszarów geometrii możliwych do zredukowania bez wpływu na własności wytrzymałościowe modelu.

Fusion 360 – jak pracować z funkcją 3+2 w module CAM?

Video przedstawia podstawowe wykorzystanie funkcji 3+2 w module CAM oprogramowania Fusion 360.
W programie wykorzystano model Tutorial3 dostępny w bibliotece CAM Samples w Fusion 360.