Zaawansowane modelowanie 3D

Fusion to zaawansowane narzędzie do modelowania 3D, w podstawowym środowisku modelowania znajdziemy większość funkcji dostępnych w Inventorze, starszym bracie Fusion-a. Dodatkowo Fusion posiada bardzo zaawansowane narzędzia do edycji bezpośredniej modeli, przydaje się to gdy pracujemy z modelami bez historii edycji, na przykład wczytanymi z obcych systemów CAD. Prócz podstawowego modułu do modelowania bryłowego w Fusion znajdziemy dodatkowe moduły specjalnego przeznaczenia:

Modelowanie powierzchniowe – zaawansowane środowisko modelowania powierzchniowego, przyda się np. do przygotowania modelu pod analizę wytrzymałościową MES

Moduł do obróbki siatek – zaawansowane środowisko pozwalające na pracę z modelami siatek powstałych na przykład po przez skan 3D. Świetnie nada się do inżynierii odwrotnej i zamiany siatki w bryłę. Dodatkowo w module znajdziemy bardzo dużo narzędzi pozwalających na bezpośrednią edycje siatki.

Modelowanie konstrukcji z blach – Fusion posiada środowisko modelowania konstrukcji z blach. Pozwalające na stworzenie odpowiedniej reguły blachowej i modelowania elementów zgodnie z nią. Umożliwia rozwinięcie zagiętych elementów i wyeksportowanie płaskiego rozkroju do DXF lub dzięki wbudowanemu modułowi CAM od razu przygotowania gotowego programu na wycinarkę. Przy okazji konstrukcji z blach warto wspomnieć o rozszerzeniu Nesting and Fabrication dostępnego jako dodatek do Fusion, pozwoli nam ono na zoptymalizowanie rozkładu blach na arkuszu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Modelowanie swobodne – dodatkowo Fusion posiada bardzo fajne środowisko modelowania z powierzchni swobodnych, które świetnie nada się do zaprojektowania np. plastikowej obudowy projektowanego urządzenia.

Skontaktuj się z nami i jeszcze dziś
zacznij rozwijać swój biznes z
Fusion!

Telefon: 12 252 06 20
email: kontakt@fusion360.net.pl